Team Velo Cycling
Lähtölistat 2016

 

Lähtölistat - PDF

 

Nro
Nimi
Seura
Sarja










Lähtö 1 klo 10:00 5 kierrosta 79 km












101
Hyrkkänen Mikko
CCH-Kivenlahden Pyörähuolto Team
Kat2 (Kilpa)
102
Koskinen Aleksi
CCH-Kivenlahden Pyörähuolto Team
Kat2 (Kilpa)
103
Mäenpää Pauli
Cycle Center Team
Kat2 (Kilpa)
104
Bergman Robin
Finnfalz-Rush Racing
Kat2 (Kilpa)
105
Pollari Matti
Gamlakarleby Idrottsförening
Kat2 (Kilpa)
106
Vainio Roope
Hypy
Kat2 (Kilpa)
107
Heikkinen Jani
IBD Cycling ry
Kat2 (Kilpa)
108
Kinnunen Esa
IK-32
Kat2 (Kilpa)
109
Ylönen Tommi
IK-32
Kat2 (Kilpa)
110
Kuittinen Petteri
JäPy
Kat2 (Kilpa)
111
Ratilainen Tuomas
JäPy
Kat2 (Kilpa)
112
Nieminen Juhani
Oulu Triathlon & Cycling ry
Kat2 (Kilpa)
113
Huovinen Jani
Pellossalon nousu
Kat2 (Kilpa)
115
Salonen Antti
Prologi
Kat2 (Kilpa)
116
Holvikari Antti
Reaktor Stanga Racing
Kat2 (Kilpa)
117
Mäkinen Jussi
Reaktor Stanga Racing
Kat2 (Kilpa)
118
Pulkkinen Oskari
Reaktor Stanga Racing
Kat2 (Kilpa)
119
Ådahl Jockum
Reaktor Stanga Racing
Kat2 (Kilpa)
120
Lehtimäki Toni
Tampereen Pyörä-Pojat
Kat2 (Kilpa)
121
Vekkeli Antti
Tampereen Pyörä-Union
Kat2 (Kilpa)
122
Erjomaa Timo
TVC
Kat2 (Kilpa)
123
Harju Lauri
TVC
Kat2 (Kilpa)
124
Huhtamäki Tomi
TVC
Kat2 (Kilpa)
125
Lampinen Jussi
TVC
Kat2 (Kilpa)
126
Mäkinen Lauri
TVC
Kat2 (Kilpa)
127
Nummela Klaus
Uudenmaan Pyöräilijät
Kat2 (Kilpa)
128
Salovaara Teemu
Uudenmaan Pyöräilijät
Kat2 (Kilpa)
129
Väinölä Jouni
Uudenmaan Pyöräilijät
Kat2 (Kilpa)
130
Leino Aki
Finnfalz-Rush Racing
M40
131
Hakala Jani
IK-32
M40
132
Kahola Mika
IK-32
M40
133
Mikkonen Vesa-Petteri
TVC
M40
134
Koimäki Hannu
Vantaan Pyöräilijät ry
M40
135
Salmela Tapio
Vantaan Pyöräilijät ry
M40
136
Elkala Janne
Lahden Pyöräilijät
M45
137
Järvinen Tommi
Lahden Pyöräilijät
M45
138
Kolmonen Henry
Lahden Pyöräilijät
M45
139
Kuusisto Tero
Lahden Pyöräilijät
M45
140
Lega Simone
TVC
M45
141
Partti Antti
Uudenmaan Pyöräilijät
M45
142
Tenhunen Mika
Uudenmaan Pyöräilijät
M45
143
Knuuttila Petri
Velo8
M45
144
Heimala Mika
CCH
M50
145
Korpi-Kokko Harri
CCH
M50
146
Aaltonen Harri
JäPy
M50
147
Aaltonen Seppo
JäPy
M55
148
Kauhanen Beni
JäPy
M50
149
Mattila Harri
JäPy
M50
150
Ala-Kapee Hannu
Tampereen Pyörä-Pojat
M50
151
Lehikoinen Jukka
TVC
M50
152
Rinne Hannu
TVC
M50
153
Terävuo Jyrki
TVC
M50
154
Lehtonen Jari
Velo8
M50
155
Hakala Jarmo
TVC
M55
156
Saarni Kurt
TVC
M55










Lähtö 2 klo 10:02 3 kierrosta 47,4 km












170
Heikkonen Jukka
Lahden Pyöräilijät
M60
171
Torkkeli Juhani
Pyörä-68 Turku
M60
172
Tanttu Matti
CCH
M65
173
Vaara Kari
JYPS
M65
174
Salminen Pentti
Lahden Pyöräilijät
M65
175
Lipponen Eino
Pyörä-68 Turku
M65
176
Turpiainen Janne
Hyvinkään Pyöräilijät
Kat3
177
Torkkel Juha
IK-32
Kat3
178
Kyllönen Ilpo
Koiviston Isku
Kat3
179
Puustinen Riku
PKK
Kat3
180
Viikari Pekka
Pyörä-68 Turku
Kat3
181
Mäkinen Juha
Säkylän Yritys
Kat3
182
Malinowski Jakub
Turun Urheiluliitto
Kat3
183
Mikkonen Janne
TVC
Kat3
184
Tenhunen Heidi
Uudenmaan Pyöräilijät
Kat3
185
Lindholm Petri
Velo Salo
Kat3
186
Nordström Keijo
Velo Salo
Kat3










Lähtö 3 klo 10:04 2 kierrosta 31,6 km












190
Purra Pekka
IK-32
M70
191
Kari Veijo
PoTa
M70
192
Munne Reijo
KoPy
M75
193
Uusi-Kokko Sauli
Kauhajoen Karhu
M80
194
Myyryläinen Kyösti
P-Union
M80
195
Westerberg Bror
Pyöräilyseura Zeus
M80
196
Salmela Vilma
KorsKa
N16










Lähtö 4 klo 13:00 8 kierrosta 126,4 km












1
Karinen Robin
ACT ( Aviapolis Cycling Team )
Miehet Elite
2
Puuronen Tuukka
ACT ( Aviapolis Cycling Team )
Miehet Elite
3
Elmgren Jan
CCH
Miehet Elite
4
Hietala Juhana
CCH-Kivenlahden Pyörähuolto Team
Miehet Elite
5
Hirvenoja Ville
CCH-Kivenlahden Pyörähuolto Team
Miehet Elite
6
Loukkola Joni
CCH-Kivenlahden Pyörähuolto Team
Miehet Elite
7
Pyykkönen Aimo
CCH-Kivenlahden Pyörähuolto Team
Miehet Elite
8
Härkönen Valtteri
CK Master/Race Bike Focus
Miehet Elite
9
Nordlund Johan
CK Master/Race Bike Focus
Miehet Elite
10
Pursiainen Ville
CK Master/Race Bike Focus
Miehet Elite
11
Hujanen Jani
CK Master/Racebike Focus
Miehet Elite
12
Mikkilä Jaakko
Cycle Center Team
Miehet Elite
13
Mäenpää Eero
Cycle Center Team
Miehet Elite
14
Vilen Mika
Cycle Center Team
Miehet Elite
15
Hämäläinen Teemu
Finnfalz-Rush Racing
Miehet Elite
17
Relanto Erik
Finnfalz-Rush Racing
Miehet Elite
18
Silfver Saku
Finnfalz-Rush Racing
Miehet Elite
19
Sillanpää Aleksi
Finnfalz-Rush Racing
Miehet Elite
20
Eriksson Rasmus
GIF-Chebici
Miehet Elite
21
Malviniemi Arttu
GIF-Chebici
Miehet Elite
22
Niemi Jarkko
GIF-Chebici
Miehet Elite
23
Niemi Marco-Tapio
GIF-Chebici
Miehet Elite
24
Seppä Lauri
GIF-Chebici
Miehet Elite
25
Turunen Taneli
GIF-Chebici
Miehet Elite
26
Tuominen Samuli
HHCMB
Miehet Elite
27
Birling Niki
IBD Cycling ry
Miehet Elite
28
Kantola Ville
IK-32
Miehet Elite
29
Kuusisto Ari
IK-32
Miehet Elite
30
Künnap Janis
IK-32
Miehet Elite
31
Toppari Jaakko
JurVo
Miehet Elite
32
Varala Janne
JurVo
Miehet Elite
33
Vehkakoski Kimmo
JurVo
Miehet Elite
34
Oravamäki Joona
Kauhajoen Karhu
Miehet Elite
35
Vainionpää Arto
Kauhajoen Karhu
Miehet Elite
36
Holma Kari
Koiviston Isku
Miehet Elite
37
Luoto Ville
Kälviän Tarmo
Miehet Elite
38
Pesola Timo
Kälviän Tarmo
Miehet Elite
39
Mansikkasalo Roope
Lahden Pyöräilijät
Miehet Elite
40
Backlund Kenneth
NCK-VMsport.fi
Miehet Elite
41
Kangaskokko Juha
OTC
Miehet Elite
42
Mäntyniemi Iiro
OTC
Miehet Elite
43
Räty Antti
OTC
Miehet Elite
44
Hänninen Aleksi
Porvoon Akilles
Miehet Elite
45
Kanerva Joni
Porvoon Akilles
Miehet Elite
46
Siukola Lauri
Racebike-Focus / Hl Tarmo
Miehet Elite
47
Palonen Antti
Tampereen Pyörä-Union
Miehet Elite
48
Luostarinen Henrik
Turun Urheiluliitto
Miehet Elite
49
Hänninen Jaakko
TWL
Miehet Elite
50
Kaislavuo Jesse
TWL
Miehet Elite
51
Nurmi Roope
TWL
Miehet Elite
52
Pietikäinen Sauli
TWL
Miehet Elite
53
Pökälä Samuel
TWL
Miehet Elite
57
Pikkarainen Timo
GIF-Chebici
Miehet Elite
59
Halme Sasu
Finnfalz-Rush Racing
Miehet Elite
54
Juntunen Antti-Jussi
Finnfalz-Rush Racing
M18
55
Sundfors Jonathan
Närpes Kraft Cykelförening rf
M18
56
Uusiperhe Jesse
Turun Urheiluliitto
M18










Lähtö 5 klo 13:05 5 kierrosta 79 km












70
Salovaara Heini
AHH/HyPy
Naiset Elite
71
Syrjä Maija
AHH/HyPy
Naiset Elite
72
Turpiainen Milla
AHH/HyPy
Naiset Elite
73
Aintila Cecilia
Focus Ladies
Naiset Elite
74
Gröndahl Antonia
Focus Ladies
Naiset Elite
75
Kangas Minna-Maria
Focus Ladies
Naiset Elite
76
Onger Heidi
Focus Ladies
Naiset Elite
77
Lavonen Suvi
OTC
Naiset Elite
78
Jäpölä Anna-Maija
PoTa
Naiset Elite
79
Uusivirta Minna
Turun Urheiluliitto
Naiset Elite
80
Ellmen Anni
TVC
Naiset Elite
81
Pensaari Pia
TVC
Naiset Elite
82
Saarinen Anna-Mari
TVC
Naiset Elite
83
Selin Elina
TVC
Naiset Elite
84
Salmela Kajsa
KorsKa
N18
85
Jern Linus
CCH
M16
86
Vainio Veeti
Hypy
M16
87
Öhman Samuli
Hypy
M16
88
Mielikäinen Otto
Hyvinkään Pyöräilijät
M16
89
Sillankorva Jaakko
KorsKa
M16
90
Aimi Robin
Turun Urheiluliitto
M16
91
Laitinen Victor
TVC
M16
92
Jokio Kati
TVC
Naiset Elite








Viimeksi päivitetty 05.08.2016 06:48