Team Velo Cycling
Viikkotiedote 20
Kirjoittanut Jarkko Saarinen   
17.05.2012 13:04

Tässä viikon 20 ohjelma:

Tiistai - Aluesarjaa

Tiistaina 15.5. ajetaan velolla ratakisaa eli 2/3/4 km takaa-ajomatkoja ja joukkuesprintti. Nuo ratakilpailut voi ajaa myös ihan tavallisella maantiepyörällä tai sitten tempopyörällä. tempopyörä onkin oikein hyvä laite pidemmälle ratamatkalle. Ilmoittautuminen alkaa klo 17.30. Ensimmäinen starttaa klo 18.00. Toivottavasti kaikki seuran sprintterit saapuvat paikalle testaamaan joukkuesprintin lähtöä.

Keskiviikko - Ratavuoro

Ratatreenit keskiviikkona kello 18.30 - 20.00. Meitä ennen radalla ovat rullaluistelijat, joten luistelijoiden lähdettyä rata on meidän. Kalenteriin kannattaa laittaa 23.05.2012, jolloin meidän vuoro on peruutettu pyöräkoulun vuoksi.

Torstai - Viikkotempo

Viikkotempot normaalisti eli sään salliessa taas ensi torstaina. Tempopaikka on tuttu Ilmaristen tanssilava Liedossa ja ensimmäinen lähtee reitille kello 18.00.

Lauantain tempoharjoitus jää väliin Pyhäjärviajojen takia. Suurin osa seuran tempokuskeista on Säkylässä.

Sunnuntai - Porukkalenkki maantiepyörillä

Sunnuntaina ajetaan porukkalenkki jos keli sen sallii. Lähtöpaikkana Ravattulan Citymarketin parkkipaikka kello 12.00. Tarkemmin siis parkkipaikan Liedonpuoleinen kulma juuri avatun Jyskin oven edestä. Tietenkin voimassa säävaraus eli kovassa vesi/räntäsateessa emme aja. Jos haluat varmistaa lenkille lähdön, soita minulle tai laita viesti vähintään tuntia ennen lähtöä numeroon 0400864284. Jos keli suosii, voimme ajaa pidemmän lenkin Velkuan kautta.