Team Velo Cycling
OJ-Tenavapyöräilyt

Kauden 2016 Tenavapyöräilyt järjestetään 13.9. klo 18.00

 

  • Kaikille Lietolaisille lapsille avoimet leikkimieliset pyöräilykilpailut Liedon urheilukentällä tiistaina 13.9.2016 klo 18.00.
  • Kaikki 8-vuotiaat ja nuoremmat ovat tervetulleita, kunhan ajaminen onnistuu potkupyörällä tai poljettavalla, apupyörillä tai ilman.
  • Paikalla myös seuramme esittelyä
  • Oma pyörä ja kypärä pakolliset.
  • Kaikki palkitaan!

 

  • Ilmoittautumiset ennakkoon osoitteessa:

https://www.lyyti.fi/reg_2016/OJTenavapyorailyt_2016_9761


Toivomme ennakkoilmoittautumisia!

 

  • Ilmoittautumiset paikan päällä klo 17.15 - 17.45

 

Matkat:

100m:

2014 syntyneet
2013 syntyneet

200m:

2012 syntyneet
2011 syntyneet

300m:

2010 syntyneet
2009 syntyneet
2008 syntyneet

 

Tiedustelut:

  • Samu Laine
  • Sähköpostiosoite on suojattu roskapostiohjelmia vastaan, Javascript-tuen tulee olla päällä nähdäksesi osoitteen
  • 050-5968651

 

 

b_150_100_16777215_0___images_stories_tenava-pyorailyt-netti-2016.jpg

 

 











OJ-Tenavapyöräilyt 2016
09/13/2016
Liedon Keskuskenttä





100m



Tytöt 2014 ja nuoremmat



1. Kerttu Salonen 00:48.8
2. Aini Kivelä 00:51.8
3. Minea Mäkirinta 00:58.8
4. Helmi Muurinen 01:05.0
5. Jerinna Harmanen 02:48.5





Pojat 2014 ja nuoremmat



1. Viljo Sonck 00:40.1
2. Elias Alilonttinen 00:42.1
3. Nooa Lehtinen 01:34.4





Tytöt 2013



1. Hilla Välimaa 00:35.5
2. Vilja Akkola 00:45.0
3. Rebekka Laine 01:15.1





Pojat 2013



1. Oliver Friberg 00:24.2
2. Ivar Länsikallio 00:30.8
3. Emil Anttio 00:31.7
4. Onni Vaajala 00:33.7
5. Vihtori Salmi 00:34.2
6. Valtteri Peurla 00:39.5
7. Huuko Sipilä 00:43.4
8. Miro Väisänen 01:14.7





200m



Tytöt 2012



1. Eviana Harmanen 01:11.1





Pojat 2012



1. Luukas Suvanto 00:43.0
2. Väinö Salonen 00:43.5
3. Veikka Akkola 00:45.3
4. Viljami Keränen 00:53.7





Tytöt 2011



1. Senni Nikkanen 00:37.8
2. Venla Salmi 00:38.1
3. Iitu Kivelä 00:46.2





Pojat 2011



1. Niilo Väisänen 00:33.7
2. Eemeli Rönnemaa 00:36.0
3. Niklas Lehtinen 00:40.7
4. Joona Anttio 00:42.1
5. Eelis Kivilä 00:42.3
6. Oskari Muurinen 00:43.6
7. Atte Lehto 01:01.6





300m



Tytöt 2010



1. Lumiina Niittymäki 01:08.2





Pojat 2010



1. Miska Laine 00:48.9
2. Arttu Lindström 01:28.1





Tytöt 2009



1. Alina Väisänen 00:47.0
2. Iida Muurinen 01:05.8





Pojat 2009



1. Niilo Lehtinen 00:45.0
2. Samuel Vaajala 00:49.2
3. Santeri Peurla 00:49.8
4. Frans Keränen 00:58.9





Tytöt 2008



1. Emiliana Väisänen 00:49.6
2. Minea Salo 00:55.4





Pojat 2008



1. Daniel Egorov 00:41.8
2. Anton Vaajala 00:43.3
3. Elis Länsikallio 00:46.3
4. Niko Oksa 00:59.4