Team Velo Cycling
viikkotiedote 22
Kirjoittanut Jarkko Saarinen   
26.05.2012 07:53

Tässä viikon 22 ohjelma ja Kilpailukutsu juniori-ikäisille


Tiistai – Aluesarjaa ja Kultaisen Kammen ratakilpailu

Tiistaina 29.5. ajetaan Hippoksen Velolla sekä aluesarjaan kuuluva kilpailu (500m/1 km) että Kultaisen kammen kilpailu. Kultainen Kampi-ratasarja on junioreille suunnattu cup-kilpailu, johon seuran kaikki juniorit toivottavasti osallistuvat. Ilmoittautuminen alkaa klo 17.30. Ensimmäinen starttaa klo 18.00. Lisätietoja kisasta löydät täältä:

http://www.spusaitti.com/kilpailut/2012/kk_rata1.htm

Keskiviikko - Ratavuoro

 

Ratatreenit keskiviikkona kello 18.30 - 20.00. Meitä ennen radalla ovat rullaluistelijat, joten luistelijoiden lähdettyä rata on meidän.

Torstai - Viikkotempo

Viikkotempo normaalisti eli sään salliessa taas ensi torstaina. Lähtöpaikka on tuttu Ilmaristen tanssilava Liedossa ja ensimmäinen lähtee reitille kello 18.00.

Viikonloppuna ei ole seuran treenejä, sillä koulun päätösjuhlat sekoittavat viikko-ohjelmaa. Juhlimme siis monen kesäloman alkua, koulunsa päättäviä ja varsinkin tuoreita ylioppilaita. Sunnuntaina tosin pääsee tempoilemaan mikäli sellaista haluaa eli 41. Mynämäen tempoajot ajetaan silloin melkein kotinurkalla.

Viimeksi päivitetty 26.05.2012 07:56