Team Velo Cycling
Viikkotiedote 34/2014
Kirjoittanut Jarkko Saarinen   
19.08.2014 11:36

Viikkotiedote:

Viikonlopun ISM-kisat toivat mukavasti mitaleja TVC:läisille. Onnea mitalisteille ja muillekin mukanaolleille. Kuitenkin vuoden kovimmat kisat ovat vielä edessä eli seuran omat mestaruuskilpailut.

TVC:n Ratamestaruuksista taistellaan keskiviikkona 27.8. Hippoksen asfalttikaukalossa. Ilmoittautuminen alkaa kello 17.30 ja ensimmäinen startti on kuudelta. Kilpailumatkoja on kaksi eli 500m ja 2 km aika-ajot.

TVC:n Tempomestaruudet taas ratkotaan perjantaina 12.9. Ilmarisissa eli perinteisellä viikkotemporeitillä. Ilmoittautuminen alkaa kello 17.30 ja ensimmäinen kuski starttaa kuudelta. Kilpailun jälkeen sauna käy kuumana Ilmaristen matkailutilalla ja saunan jälkeen juhlimme hyvin menneitä kesän kisoja kaffen ja pullan kanssa.

Viikon 34 ohjelma:

Tiistaina RAISPO AlueCup: Kuusiston kymppi.
Eka startti klo 18.00. Saavu paikalle viimeistään puoli kuudelta.

Katso tarkemmin aluekalenterista: http://pyora68.net/aluekalenteri/Kalenteri2014.html

Ratatreenit velolla keskiviikkoisin

Rata on varattuna meille klo 18.00 - 20.00.

BMX/Pyöräkrossikoulu keskiviikkoisin

Kello 17.30 Hippoksen BMX-radalla jollei ole sovittu jotain muuta.

Viikkotempo torstaina kello 18.00.

Lähtö- ja maalipaikka Ilmaristen tanssilavan eli Metsäpirtin kohdalla. Kääntöpaikka ennen moottoritien ylittävää siltaa. Kääntöpaikalla on tien oikealla puolella risteävistä teistä varoittava liikennemerkki, jonka tolpassa on punaista maalia. Tulethan paikalle varttia ennen starttihetkeä eli kuutta niin saamme lähtölistat kuntoon.

Porukkalenkki sunnuntaina kello 11.00.

Lähtö Ravattulan Citymarketin pihalta. Pieni säävaraus tosin.


Aluekilpailukalenteri 2014.


http://pyora68.net/aluekalenteri/Kalenteri2014.html

Tulevia seuran järjestämiä tapahtumia:
Näissä tilaisuuksissa tarvitan taas meitä kaikkia. Merkkaa siis päivät kalenteriisi.
  • Seuran ratamestaruuskilpailut 27.8.
  • Aluekilpailu maastossa 26.8.
  • Aluekilpailu: BMX 9.9.
  • Seuran Tempomestaruuskilpailut 12.9.
  • Kahvitilaisuus ja temposauna 12.9. Ilmaristen Matkailutilalla