Team Velo Cycling
Viikkotiedote 18/2015
Kirjoittanut Jarkko Saarinen   
26.04.2015 17:27

Viikko-ohjelma:

Viikkotempo poikkeuksellisesti keskiviikkona kello 18.00.
Seuran viikkotempo tällä viikolla poikkeuksellisesti vapun vuoksi jo keskiviikkona perinteisessä paikassa Liedon Ilmarisissa. Uusille tiedoksi, että seuran viikkotempot ajetaan aina samalla 10 km reitillä. Lähtö ja maali sijaitsee Liedossa Ilmaristen tanssilavan kohdalla osoitteessa Pahkalaukkaantie 60 Lieto.

Lauantaina 2.5. Tienoon Tempo: Pahkamäen koulu, Vanha Tampereentie 1605
Toimitsija voivat saapua paikalle viimeistään klo 9.00, jolloin on koko porukalle aamukahvit. Ensimmäinen kilpailija starttaa klo 10.00.

Porukkalenkki sunnuntaina kello 11.00.
Lähtö Ravattulan Citymarketin pihalta. Pieni säävaraus tosin. Valitse välineet kelin mukaan. Varmaan maantiefillari tai cc-fillari ovat sopivia lenkkikoneita.


Tulevaa ohjelmaa:

2.5. Tienoon Tempo

31.5. Haute Route
Lyyti ja Team Velo Cycling järjestävät Turun Hirvensalossa sunnuntaina 31.5. pyöräilykisan, jossa ajetaan Hirvensalon Alppeja ylös 3000 nousumetrin verran. Kyseessä on historian ensimmäinen Haute Route-tapahtuma Suomessa ja ensimmäinen kilpailu, jossa voi kerätä vuoristokisan verran nousumetrejä Turussa.

http://www.lyyti-palvelu.fi/kampanjat/haute-route/