Team Velo Cycling
Lähtölistat XCO

 

Lataa PDF-tästä.

 

Nro
Nimi Seura Luokka







Lähtö 1. klo 11:00 (Lähtöpaikka maalialue)








2 kierrosta SININEN 2x2,0 km = 4,0 km





201
Niko Juntunen HyPy M10
202
Arttu Holopainen KaKa M10
203
Aatu Kallio-Kokko KaKa M10
204
Jyri Mäenpää KaKa M10
205
Arttu Skogster KorsKa M10
206
Veli Lampila ProMTB M10





207
Ella Koivula KorsKa N12







2 kierrosta KELTAINEN 2x3,4 km = 6,8 km





101
Elias Hämäläinen HyPy M12
102
Nuutti Toivonen KorsKa M12
103
Viljami Jalonen KorsKa M12
104
Eetu Skogster KorsKa M12
105
Genrih Kireev KorsKa M12
106
Ivar Källberg Kraft M12
107
Mico Tuominen TVC M12





108
Eevi Hautajoki JYPS Junior Team - Croc Sports N14












Lähtö 2. n. klo 12:00 (Lähtöpaikka urheilukenttä)








3 kierrosta KELTAINEN 3x3,4 km = 10,2 km





110
Vilppu Räsänen HHCMB M14
111
Eetu Vähäsalo HyPy M14
112
Aleksi Arkko JYPS M14
113
Akseli Maja JYPS M14
114
Tuomas Tummala KaKa M14
115
Erno Nousiainen KaKa M14
116
Onni Mäki-Juoni KaKa M14
117
Matias Ahtosalo KorsKa M14
118
Veeti Jalonen KorsKa M14
119
Antti Hämäläinen KorsKa M14
120
Axel Källberg Kraft M14
121
Aksel Rantanen ProMTB Medilaser M14
123
Jani Salo JäPy M14







2 kierrosta KELTAINEN 2x3,4 km = 6,8 km





210
Jennika Teiskonen CC Picaro N16
211
Anniina Ahtosalo KorsKa N16
212
Aino Hämäläinen KorsKa N16
213
Salla Lindgren TVC N16




N16


3 kierrosta PUNAINEN 3x3,8 km = 11,4 km





251
Samuli Öhman Akilles M16
252
Veeti Vainio Akilles M16
253
Niko Heikkilä OP-P / Croc Sports M16
254
Onni Aarnio TVC M16
255
Akseli Lindgren TVC M16







4 kierrosta PUNAINEN 4x3,8 km = 15,2 km





50
Joni Sinko TVC Harraste
51
Jussi Happonen TVC Harraste
52
Ville Hällfors TVC Harraste
53
Niko Välimäki
Harraste
54
Jaakko Kangas
Harraste
59
Toni Skogster
Harraste
15
Tommi Espo JYPS Harraste





56
Marko Kuningas MTB Turku Fatbike
57
Mikko Koivu TVC Fatbike
58
Petri Lindström TVC Fatbike







Lähtö 3. n. klo 13:30 (Lähtöpaikka urheilukenttä)








3 kierrosta PUNAINEN 6x3,8 km = 22,8 km





1
Dani Härginen CCH Miehet Elite
2
Samuli Visuri CCH Miehet Elite
3
Ville Huikuri KangKi Miehet Elite
4
Eemil Uitto LaPy Miehet Elite
5
Anttoni Kumpunen PPP-97/Larunpyörä Miehet Elite
6
Henri Ojala TVC Miehet Elite
7
Markus Simelius WVC Miehet Elite
34
Arto Tikkala ProMTB Medilaser Miehet Elite





8
Harri Hiekkanen HePo M18
9
Mikhail Utkin mounatinpeaks.ru M18
10
Eetu Ropponen Pervoon Akilles M18
32
Joona Perälä KorsKa M-18
33
Jaakko Sillankorva KorsKa M-18





11
Riitta Siltanen TVC Naiset





12
Jaakko Suomu GIF Mtb Team M30
13
Antti Kuitto HyPy/Team Evoc M30
14
Juha Tuomisto Jurvan Voima M30
16
Mikko Koivula KorsKa M30
17
Ismo Saarinen ProMTB Medilaser M30
18
Heikki Niskakangas Team Larunpyörä Cervélo M30
19
Mika Tuominen Team Orbea-HHCMB M30





20
Panu Vainio CCH M40
21
Marko Saukko CCH M40
22
Jonas Aarnio IF-Åland M40
23
Risto Parviainen KorsKa M40
24
Kare Eskola KorsKa M40
25
Jaakko Mursu KuoPys M40
26
Antti Rantalahti MTBCF M40
27
Jani Pirttinen Rideep / Croc Sports M40
28
Ossi Aalto RSP M40
35
Vesa Laapas ProMTB Medilaser M40





29
Marko Uitto LaPy M50
30
Mika Ahola LaPy M50
31
Ari Mikkonen ProMTB M50